• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Estetyka

Dlaczego tak naprawdę chorujemy?
Dużo zależy od genotypu człowieka – a wiadomo, że ciężko dba się o własne zdrowie, jeśli po prostu w swoim DNA mamy tak jakby zapisane problemy sercowe czy ponadstandardowe ryzyko nowotworów. Jednak oczywiście niesłychanie wiele zależy od tego jak żyjemy. W takim razie bardzo często ludzie chorują, bo najzwyczajniej źle żyją. Doskonale to widać, gdy spoglądniemy na Stany Zjednoczone. W tym jakże ogromnym państwie są stany, w których zamieszkuje ponadprzeciętna liczba „grubasów”, ale znajdą się również takie miejsca, gdzie kult ładnego wyglądu jest silny, więc zamieszkuje je dużo mniejsza liczba osób z nadwagą.
– Zdrowa dieta! Naturalnie w żadnym razie nie należy popadać w jakąś paranoję, odmawiać sobie wszystkich gastronomicznych zachcianek, lecz jakby nie patrzeć nie powinniśmy za bardzo przesadzać ze zbędnymi kaloriami. Trzeba zachować umiar w żywieniu.
– Sporo więcej ruchu! W takim razie więcej się ruszajmy, ograniczmy używanie auta, uprawiajmy jakieś sporty. Może basen, piłka nożna czy jogging? Dobra wiadomość dla chcących nieco więcej jeść: gdy człowiek regularnie mocno się poci, ma okazję nieco więcej jeść – bez ryzyka utycia.

1. Zajrzyj tutaj

2. Przeczytaj więcej

3. Sprawdź to

4. Zobacz więcej

5. Zajrzyj tutaj

Categories: Medycyna

Comments are closed.