• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkryjmy wschodnią część Starego Kontynentu!

{Odkrywanie słonecznej Portugalii
Portugalia to na pewno jeden z najbardziej urokliwych europejskich krajów. Chociaż ogólnie Portugalia jest o wiele mniej znana wśród podróżnych, niż Hiszpania, a więc sąsiad Portugalii, to nikt nie powiedział, iż Portugalia jest w jakimś stopniu gorszym państwem. W szczególności, że Portugalia jest relatywnie niedroga, na pewno tańsza, niż Hiszpania. Dobrze, co w takim razie warto zwiedzić w Portugalii? Cóż, trzeba jasno napisać, że Portugalia ma bardzo dużo do zaoferowania. Na dobry początek warto pod uwagę brać Lizbonę. Oczywiście Lizbona to stolica oraz największe miasto w Portugalii. To także najbogatsze miasto, a jego mieszkańcom daleko do stereotypu typowego mieszkańca Portugalii.
Mowa tutaj o tym, że Lizbona jest nawet kilka razy bogatsza, aniżeli inne rejony kraju, który być może nie jest biedny, ale jednak daleko mu do bogactwa – przykładowo za kilka lat Polska będzie bogatsza od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic, chociażby z takiego powodu, że jest niesamowicie klimatyczna. Jeżeli już mowa o klimacie, nie można nie napisać o przepięknych plażach, które są wymarzone dla fanów plażowania i kąpieli w ciepłej wodzie. Chociażby miasto Lagos jest kapitalnym miejscem na odpoczynek. A na koniec warto wspomnieć o mieście Porto. Porto to ładne miasto, które jest nie tylko piękne, ale także oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów na świecie
Naprawdę wiele osób nawet twierdzi, że Italia to najpiękniejszy kraj na świecie. Ciężko ogólnie dziwić się powszechnemu uwielbieniu Włoch, w końcu Włochy oferują nie tylko piękne widoki bądź doskonałą pogodę, ale także dały dla nas artystów, smakowite potrawy czy luksusowe samochody. Warto jednak skupić się na zwiedzaniu Włoch. Strzałem w dziesiątkę jest to, aby do Włoch dostać się samolotem. Z Polski codziennie latają samoloty do Italii – przede wszystkim chodzi o Rzym oraz Mediolan. I to właśnie Rzym i Mediolan warto na początku odwiedzić.
Chociaż akurat Mediolan często zbiera raczej negatywne opinie, zatem najbardziej wskazanym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast na świecie. Warto również zwiedzić Wenecję, która jest niezmiernie urokliwym miastem, idealnym dla romantyków. Znakomite są również miasta położone w regionie Toskania. Oczywiście chodzi o słynną Florencję, która jest rajem dla miłośników kultury. Nie można nie zobaczyć Pizy, w szczególności Krzywej Wieży, ale również warta większej uwagi jest Siena – niewielkie miasto, które jest jednakże jednym z najładniejszych miejsc na Ziemi. Ogólnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby omówić wszystkie piękne miejsca. To pokazuje wielką potęgę Włoch.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy spośród nas z utęsknieniem wyczekuje na ten wspaniały czas jakim jest urlop. Po długich miesiącach ciężkiej pracy w końcu przychodzi ten moment kiedy możemy wspólnie z bliskimi udać się na wspólny wypoczynek. Teraz możliwości w tymże aspekcie posiadamy tak dużo, iż trudno bywa zdecydować się. Dobrze jest zaznajomić się dokładnie z propozycjami różnych biur podróży, które mają nierzadko do zaoferowanie sporo interesujących lokalizacji w dobrej cenie.
Jeżeli tylko posiadamy tego rodzaju możliwość i chcielibyśmy trochę zaoszczędzić, dobrze jest wybrać czas na odpoczynek w nie tak bardzo popularnych miesiącach. Nie dość, że ceny w tym czasie są znacznie niższe, to liczba wczasowiczów w najbardziej popularnych kurortach jest także mniej przytłaczająca. Wybierając cel naszego wyjazdu pamiętajmy również by oprócz walorów wypoczynkowych, takich jak plaża i dobry hotel, pomyśleć także o jakiś atrakcjach.
Fantastycznym miejscem, w którym można połączyć ze sobą wyśmienitą temperaturę i interesujące zabytki do obejrzenia jest z pewnością Grecja. Stolica tegoż kraju, a więc Ateny, jest zupełnie przepełniona istotną historią, którą wszyscy powinni znać. Wybierając się na urlop do Grecji możemy mieć pewność, że nie dopadnie nas nuda. Każdego dnia bowiem Ateny zaskoczą nas kolejnymi przepięknymi zabytkami oraz legendami.|Niezapomniana podróż do Australii
Australia to taki kraj, który według wielu osób może być uważany za niemalże prawdziwy raj. W końcu to wspaniałe państwo, w którym nieustannie świeci słońce, zarobki są wysokie, a do tego cały kraj jest doskonale zorganizowany. Nie dziwi zatem to, że Australia jest takim miejscem, do którego pragnie pojechać naprawdę wielu podróżnych. Jeśli należysz do tego grona, powinieneś przede wszystkim wiedzieć, iż wyjazd do Australii to spory wydatek finansowy. To w końcu kraj zlokalizowany na samym końcu świata – z naszego punktu widzenia, zatem same bilety lotnicze kosztują majątek. Jednak jeśli postaramy się, pewnie uda nam się zwiedzić ten wspaniały kraj. Trzeba po prostu ustalić dla siebie cel!
A należy otwarcie napisać, iż Australia może zaoferować dla turystów bardzo dużo atrakcji turystycznych. Oczywiście Sydney, które we wszelkich rankingach jest zamieszczane na pierwszych miejscach, jeśli pod uwagę się weźmie zadowolenie mieszkańców z życia. Sydney oferuje wiele zabytków, np. słynną Operę, ale także dużo innych miejsc. Ciekawym miejscem jest także Melbourne – miasto, w którym organizuje się Australian Open. Wbrew pozorom, w Australii raczej nie mieszka zbyt wielu ludzi – około 20 milionów. Można powiedzieć, iż większość Australijczyków mieszka w wielkich miastach na wschodzie – chociaż jest także spore miasto Perth, które jest położone na zachodzie, zatem jego mieszkańcy są jakby trochę odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim pod względem zajmowanej powierzchni krajem świecie, który może każdemu z nas zaoferować bardzo wiele niesamowitych widoków oraz Czy nadal warto latać do Egiptu?
Egipt to już od dłuższego czasu taki kraj, w którym odpoczywa bardzo wielu naszych rodaków. W końcu w Egipcie można świetnie wypocząć, a na dodatek pozwiedzać coś, zaznajomić się z oryginalną kulturą, zjeść i wypić… Jednak ostatnio kraje muzułmańskie przeszły gwałtowną rewolucję, która sprawiła, że przykładowo właśnie Egipt zmienił się w jakimś stopniu. Generalnie Egipt to wciąż doskonałe miejsce dla chcących wypocząć za stosunkowo nieduże pieniądze. Przecież Egipt jest krajem turystycznym, zatem nowe władze wiedzą, że nie powinny zadzierać z podróżnymi, ponieważ są inne państwa, gdzie można wypocząć.
I dlatego właśnie Egipt to ciągle doskonały wybór. Jeśli w takim razie szukasz takiego miejsca, gdzie spędzisz kapitalne wakacje, z pewnością powinieneś pod uwagę brać Egipt! Warto także zastanowić się, jakie wycieczki fakultatywne, które można wykupić w lokalnych firmach lub w biurze podróży są najbardziej odpowiednim wyborem. Być może warto zobaczyć Kair, zatem stolicę Egiptu, jedno z największych miast na całym świecie? Warto także oczywiście zobaczyć jakieś piramidy, które pokazują potęgę Egiptu. Gdy jesteśmy w Egipcie, lecz w takim kurorcie turystycznym, który jest zlokalizowany koło Jordanii, warto wykupić wycieczkę do Petry – olśniewające miasto!

1. Sprawdź to

2. Sprawdź tutaj

3. Tutaj

4. Otwórz link

5. Zobacz więcej

Categories: Turystyka

Comments are closed.