• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkryj piękno Ukrainy

Poznaj skarby Bałkanów
Półwysep Bałkański jest aktualnie zaliczany do zdecydowanie najciekawszych części naszego kontynentu. Pomimo tego, że historia położonych na nim krajów w większości przypadków nie należy do najłatwiejszych – przecież całkiem niedawno odbyło się tam kilka wojen – to jednak obecnie jest to w pełni bezpieczny region który będzie dodatkowo świetną propozycją dla każdego, kto tylko chce wybrać się na rzeczywiście idealne wakacje.
Niezwykle ciekawym i równocześnie nieco niedocenianym państwem bałkańskim jest Serbia. Sama jego kultura potrafi być niesamowicie wręcz ciekawa, gdyż Serbowie – podobnie jak Polacy – zaliczają się do ludów słowiańskich, przez co chociażby w języku którym się posługują usłyszymy bardzo wiele znajomych słów. Równocześnie na Bałkanach od zawsze ścierało się ze sobą wiele różnych kultur, co jednak uczyniło z Serbii jeszcze atrakcyjniejsze miejsce. Sama tylko jej stolica, Belgrad, ma do zaoferowania sporo rewelacyjnych zabytków które na pewno będą w stanie zachwycić każdego pasjonata historii.
Dodatkowo Serbia jest również krajem oferującym piękne krajobrazy, dzięki czemu spędzone w niej wakacje sprawią każdemu z nas jeszcze więcej przyjemności. Jak najbardziej warto zainteresować się nią nieco więcej, bowiem z pewnością jest to kraj godny odwiedzenia!

1. Przeczytaj więcej

2. Przejdź dalej

3. Wejdź

4. Tutaj

5. Przejrzyj

Categories: Podróże

Comments are closed.